Skip to content Skip to footer

Iš melo pinklių kūną išlaisvina stebuklingi dilbių prisilietimai.

Dantį persmelkus skausmui, negalvoda­mi skubame pas odontologą. Po ope­racijos beldžiamės į reabilitologo kabi­netą, kad šis paskirtų tolesnį gydymą skalpelio paliestai vietai. O ką daryti, jei skauda sielą?

ilga istorija trumpai

„Žymiosios krizės malonu­mus patyriau savo kailiu. Tu­rėjau nuosavą verslą, o po vie­no skambučio supratau, kad turiu kelių šimtų tūkstančių litų „ragus“, – kaunietis Kęs­tutis Stanislovaitis prisiminė įvykius, pastūmėjusius į nau­ją gyvenimo etapą. – Atsira­do įtampa, nerimas dėl atei­ties, stresas ieškant teisingų sprendimų. Natūralu, kad tai mane paveikė. Tradiciškai to­kiais atvejais galėjau rinktis al­koholį, medžio šaką arba už­sidaryti ir nieko nedaryti.“

Po kelių ciniškų juokelių ir len­gvo sarkazmo mintyse vyras tąkart pasirinko kitą kelią, ku­rio kryptį jam nurodė bičiulė. Nors masažais domėjosi dar studijuodamas mediciną, raci­onalaus mąstymo vyras nega­lėjo patikėti, kad rankų prisi­lietimai gali išgydyti jo sielą. Abejonės išsisklaidė jau po pir­mų dešimties minučių, o pasi­baigus seansui vyro galvoje išsirikiavo artimiausių žmo­nių sąrašas, kuriems jis galė­tų padėti, jei tik mokėtų po­linezietiško masažo techniką. K.Stanislovaitį krizė privertė stabtelėti, prisiminti savo sva­jonę, atgaivinti ją ir pradėti gi­lintis į holistinio masažo pa­slaptis.

„Polinezietiško masažo tech­nikos mane mokė tikras mao­ris. Buvo įdomu iš pirmų lū­pų išgirsti apie jų tradicijas ir pasaulėžiūrą. Civilizacijos dar nesugadinta masažo techni­ka buvo persmelkta ezoteri­kos elementų, bet suabejoti pa­čios technikos veiksmingumu neleido asmeninė patirtis, – kalbėjo MAURI-ORA specia­listas. – Šiais visuotinio stre­so laikais įvairių negalavimų kamuojami žmonės išbando įvairiausias priemones, ne­vengia ir netradicinių. Todėl visada atsiras žmonių, kurie meluodami ir piktnaudžiau­dami ieškančiųjų patiklumu prižadės išgydyti nuo visų li­gų. Tai neteisinga, aš to neda­rau.“ K.Stanislovaitis nesisten­gia holistinio masažo pateikti kaip stebuklingo vaisto nuo vi­sų ligų, visas jo dėmesys skir­tas žmogui, o pagrindinis už­davinys, kurį kaskart sau kelia specialistas, – masažo ir emo­cinės terapijos deriniu padėti įveikti stresą.

Pagrindinis polinezietiško masažo technikos išskirtinu­mas, pasak vyro, – prisilietimas dilbiais. Tokiu metodu galima liesti itin didelį kūno plotą. Ma­sažas primena plastišką šokį.

„Šis masažas puikiai rami­na. Juokais sakau, kad vieninte­lis raumuo, kuris atsipalaiduo­ja per seansą, tai – raumuo tarp ausų“,

K.Stanislovaitis
– kaip veikia polizenietiškas masažas?

– Jau po pirmo karto, kai savo kūnu patyriau masažo galią, supratau, kad jis kitoks, tačiau kaip veikia, atsakyti negaliu iki dabar. Kol kas stebiu tuos dalykus ir bandau susistemin­ti, kada, kokiems žmonėms ir kokioms problemoms esant jis yra veiksmingas. Čia negalioja receptas, kad norint pašalinti kaklo skausmą reikės dvie­jų seansų, o nugaros – ketu­rių. Kyla klausimas, kam tada to reikia? Dauguma mums ži­nomų masažų gydo tik simp­tomus. Taip pat veikia table­tės ar įvairūs tepalai. Žinoma, tai yra gerai, nes išeini be var­ginusio skausmo, tačiau prie­žastys niekur nedingsta – jos glūdi užrakintos giliai viduje. Aš nekalbu apie lūžusios ko­jos ar patempto raumens gy­dymą, kalbu apie įtampos, nerimo ar streso išprovokuo­tus negalavimus. Dažniausiai priežastys būna nemalonios, apie jas nenorime kalbėti ar jų prisiminti. Tiems prisimi­nimams išvilioti aš ir pasitel­kiu raminamąjį polinezietiško masažo poveikį.

– seansas susideda iš dviejų dalių – holistinio masažo ir pokalbio. Abi dalys yra svarbios?

– Masažuojant užmezgamas ypatingas kontaktas: kūnas tarsi prabyla prisiminimais, emocijomis ir pojūčiais. Idea­lu, jei tas pokalbis vyksta tarp paties žmogaus ir jo kūno, ta­čiau dažnai prisiminimai žmo­gui būna pernelyg nemalonūs. Meluojame ne tik kitiems, kad mums viskas gerai, bet ir patys sau. Per seansą pajuntu iš kūno sklindančius signalus ir klausiu žmogaus, o jis stebisi: „Iš kur jūs žinote?“ Tą akimirką žmo­gus supranta, kad išsisukinėti yra beprasmiška. Dar kartą pa­sikartosiu – kūnas nemeluoja. Kiekvienas esame įsisukę į sa­vo rutiną, kurioje daug didelių ir mažų reikalų, gyvenimo pa­tirčių, šeimos dramų, sėkmių ir nesėkmių, finansinių paki­limų ir nuosmukių. Gindama­sis nuo negandų žmogus užsi­augina šarvus, kuriuos sunku nusiimti. Su jais žmogus ir at­sigula ant stalo, o aš pamažu imu jį lukštenti, kol palieku vie­ną su savimi. Gal todėl žmonės po seanso neretai sako, kad per masažą tarsi matė save iš ša­lies. Atsikratydamas kiekvieno šarvo sluoksnio, žmogus dar kartą prisimena praeities aki­mirkas ir jas išgyvena. Kaip iš­sivaduoti iš tų šarvų, kaip ras­ti sprendimą užgriuvusiems gyvenimo sunkumams įveik­ti? Galvosūkis nemenkas. Da­bar įsivaizduokite, kad tą gal­vosūkį jūs sprendžiate salėje, sausakimšoje įvairaus plau­ko gyvenimo būdo patarėjų, vyksta krepšinio rungtynės ar dar koks nors renginys. Ir visa tai – vienu metu. Buvimą vie­nam su savimi kartais palyginu su tuščia sale, kai niekas nezir­zia ir neblaško. Tyloje sprendi­mas surandamas lengviau. Ta­da ir prasideda įdomybės. Aš tikiu, kad visa reikalinga in­formacija teisingiems sprendi­mams priimti yra mumyse. Tik mes patys galime suvokti, kas mums yra geriausia. Bendra­vimas su žmogumi po masa­žo yra mano noras ir intencija, kurios link kryptingai judu, o kalbėdamas stengiuosi pabrėž­ti, kad visi teigiami pokyčiai įvyksta pačių žmonių iniciaty­va, aš su savo metodu esu tik pagalbinė priemonė triukšma­dariams iš salės išvaikyti. Pa­teiksiu paprastą pavyzdį: sėdite vakare prie televizoriaus ir pa­jaučiate nugaros niežulį tokioje vietoje, kurios negalite pasiekti ranka. Ką darote? Sėdite ir ken­čiate arba pradedate ieškoti ko­kio nors daikto, televizoriaus pulto ar šlepetės, kad pasika­sytumėte. Noriu pasakyti, kad aš esu ta pagalbinė priemonė, tačiau tik žmogaus sąmonin­gas veiksmas duos norimų re­zultatų. Svarbiausia, kad žmo­gus nenustotų aktyviai ieškoti sprendimų.

– Sakoma, aplinkiniai tave ma­to geriau nei tu pats save. Ka­da reikia kreiptis jūsų pagal­bos? Kai pats nori ar kai kitas pataria?

– Kai kurie ateina po rekomen­dacijų, įsitikinę, kad jei suveikė draugui, bičiuliui, giminaičiui ar kolegai, vadinasi, suveiks ir jam. Kiti galvoja, kad pakaks atsigulti, o aš išspręsiu visas jų problemas. Taip nėra. Ne aš, o pats žmogus tai sprendžia. Galbūt tai ir skam­ba keistokai, man būtų kur kas naudingiau pasakoti, kad esu kietas ir galiu išgydyti ar užko­duoti žmones nuo šimto ligų. Aš noriu, kad prieš kreipdamie­si į mane žmonės suprastų, kad ne aš, o jie patys gali sau padė­ti. Idealu, jei žmogus kreipiasi į mane ne todėl, kad jam kas nors patarė, o kai pats suvokia norin­tis pokyčių. Daug bendrauju su žmonėmis ir neretai išgirstu sa­kant: „Jei ateisiu, tai iškart ap­siverksiu.“ Jie dažniausiai tu­ri tam pagrindą. Deja, jei sako ir žino, kad yra dėl ko verkti, bet iki tol neverkė, vadinasi, tu­ri krūvą blokų ir šarvų, nelei­džiančių emocijoms prasiverž­ti. Todėl ir pravirkti per seansą bus sunkiau, reikės papildomo laiko tiems šarvams nulukšten­ti. Aš jaučiu žmones ir žinau, kuriems galėčiau padėti, tačiau negaliu įtikinėti ar bandyti pri­versti ateiti pas mane. Tai nega­li būti manipuliacija ar grojimas žmogaus poreikiais, kai jis yra pažeidžiamas.

Ką lengviau ukštenti: moteris ar vyrus?

– Moterys imlesnės, be to, jos ga­li sau leisti verkti, būti silpnos. Deja, vyrams mūsų visuomenė­je nepriimtina rodyti ašarų. Juk net ant žemės nukritusiam ir ko­ją užsigavusiam berniukui ma­ma sako: „Neverk, būk vyras!“ Gerai, jei vyrui nuotaika subju­rusi dėl prasto oro – saulė pasi­rodys ir viskas užsimirš. Tačiau jei širdį drasko kitos bėdos? Sa­vaime tai nepraeis. Vyrai yra linkę iki tam tikros akimirkos viską kaupti savyje. Tada žmo­nės ima stebėtis, kad visai neti­kėtai tas, kuris nuolat šypsojosi, atrodė ramus ir patikimas, ėmė gerti arba tiesiog vieną dieną pa­sitraukė iš gyvenimo. Tokie da­lykai iš niekur neateina. Neretai pas mane ateina vyrai, nes juos paragino antrosios pusės. Taip jie tarsi užsideda pliusą prieš sa­vo mylimąsias. Būna tokių, kurie ateina ir sako: „Sportavau, pasi­tempiau, dabar skauda nugarą. Padarykite man ką nors.“ Daž­niausiai vyrams, kad pajustų sa­ve, reikia daugiau seansų. Yra ir tokių, kurie pasiduoda papras­čiau. Bet čia – išimtis, ne taisyklė. Ar lieka laiko pokalbiui? Visada. Proto lygmenyje pagromuliuoti si­tuaciją – kiekvienam vyrui ma­lonumas. Kita vertus, nuoširdus pokalbis taip pat padeda iškelti į paviršių rūpesčius.

Tačiau pas jus kreipiasi ir poros?

– Taip, lankosi ir poros. Būna, dar nespėja užverti kabineto du­rų, o jau vienas kitą už rankos ima. Tai puiki priemonė smul­kiems šeimos nesutarimams spręsti. Kaip ir minėjau, nuri­męs žmogus geba rasti teisingus sprendimus. Mes porą nurami­name, paaiškėja, kad vienintelė barnių priežastis buvo emocinis išsekimas dėl intensyvios dieno­tvarkės. Žinoma, ne visada būna paprasta, bet diskutuoti nesusi­pykstant gali tik ramūs žmonės.

– Lankytis pas vyrą ginekologą gali toli gražu ne kiekviena moteris, taip pat yra ir su masažu?

– Nesvarbu, kas masažuos. Skir­tumas atsiranda tada, jei minty­se sau pasakote: „Tik ne pas vy­rą!“ Vadinasi, jus lydi neigiamos patirtys: nelaiminga meilė, išda­vystė. Yra moterų, kurios gal­voja, kad jos negražios, nes ant šlaunų matyti celiulitas, o ant ta­lijos – pernelyg daug riebaliuko. Kitos įsivaizduoja, kad jos ne­gražios, nes yra nepasidažiusios ar neapsikirpusios. Tačiau tokia moteris greičiausiai neis ne tik pas vyrą, bet ir pas moterį. Pri­silietimo baimių priežastys grei­čiausia būna ne dėl masažuotojo lyties. Ši masažo technika yra la­bai švelni, visiškai neskausmin­ga, tik glostymas šiltu aliejumi. O kam nepatinka glostymas?

Mauri Ora įrašai

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
2 months ago

Gal jums buvo toks momentas, kai paragavę patiekalo pagalvojot "truputėlis druskos nepamaišytų..."?
O kartais, taip ir lieka neaišku, kas su tuo patiekalu negerai, atrodo viskas pagal receptūrą, ale iki pilnos laimės vis tiek kažko trūksta.

Per dešimtį metų, klausantis klientų gyvenimo istorijų, vis labiau stiprėjo jausmas, kad netaip labai, vieni nuo kitų, mes ir skiriamės, kad dažnas mūsų esam patyrę panašių gyvenimo istorijų, iš pirmo žvilgsnio net tokių pat, viens prie vieno. Tada natūraliai, pradeda rodytis, kad "maršrutas aiškus" - viens du ir įveiksim tą labirintą... ne pirmas atvejis... deja, kiekvieno labirintas būna savaip susiraizgęs ir jokios stebuklingos "du kartus į kairę, paskui į dešinę ir tada tiesiai, link išėjimo" navigacijos programėlės nėra.

Na ir kas, kad nėra! Jei nėra, tai gal galima pabandyti sukurti tokią?

Taip, kažkada, užuot konsultavus klientus labiau "tradiciškai"- žinote, dideli patogūs foteliai, ar net kušetė (klientui prigulti) ir ilgos valandos pokalbių apie užkniksantį pasaulį, "surizikavau" terapijai pasitelkti masažą. Kam ta rizika, paklausit? O gi visi pokyčiai (ir teigiami ir neigiami) vyksta fizinėje realybėje. Bandymai terapinti visokius "man atrodo, kad jam atrodo, jog man atrodo...", panašūs į bandymus nuspalvinti miražą.
Kol mūsų protai klaidžioja po praeities ar ateities labirintus, mūsų kūnai visada yra čia ir dabar. Per savo kūnus mes patiriame pasaulį.
Per savo santykį (su pasauliu) mes suvokiame save.
Nutikus nemalonumams mums skauda, skausmas niekam nepatinka, madingiausi būdai išvengti skausmo - nusijautrinti, nusiskausminti, užsidaryti, nekreipti dėmesio, atsijungti.., o tada jau valandų valandomis galima kalbėtis "kas būtų, jeigu būtų".

Vadinasi, turiu padėti žmonėms susigrąžinti savijautą!

Būtent ši mintis tapo mano kuriamos terapinės metodikos ašimi. Ir nors, tiek laiko derinti "patiekalo" ingredientai padėjo sukurti paveikų būdą - prisilietimas (masažas), padeda pašalinti kalnus blokų, tačiau nenustojau ieškoti naujų ingredientų, kurie terapiją padarytų dar skanesne ir paveikesne.

Kad "žiupsnelis druskos" mano terapijai nepamaišytų, supratau prieš kokius 5 metus.
Tada prasidėjo "druskos" ir galimybių (kur, kaip, kada, už kiek) jos įsigyti paieškos.

Šią vasarą, "druskinė" galiausiai buvo pastatyta ir užpildyta žiupsneliu(300kg) magnio druskos😃

O dabar rimtai:

Pateiksiu keletą faktų, kodėl tai veikia, nežiūrint ar žmogus tuo tiki ar ne🙂:

1. Magnio resursų pasipildymas per odą.
Jei jaučiate nuolatinį nuovargį, dirglumą, raumenų spazmus, dažnai sergate galvos skausmais, jums gali trūkti magnio. Taip pat magnio trūkumas gali pasireikšti miego sutrikimais, nerimu, depresija ir širdies ritmo sutrikimais.

Taigi, kaip magnis padeda sumažinti stresą?
* Ramina nervų sistemą: magnis padeda reguliuoti nervų impulsus, todėl jaučiamės ramesni ir mažiau dirglūs.
* Mažina streso hormonų išsiskyrimą: magnis padeda sumažinti adrenalino ir kortizolio – pagrindinių streso hormonų – išsiskyrimą.
* Gerina miegą: pakankamas magnio kiekis organizme padeda geriau išsimiegoti, o kokybiškas miegas yra būtinas norint atsigauti po streso.
* Apsaugo nuo raumenų įtampos: Magnis padeda atpalaiduoti raumenis, todėl mažiau jaučiame įtampą ir skausmą.

2. Plūduriavimas. Visi kūno raumenys dalyvaujantys kasdieniame judėjime turi galimybę atsipalaiduot, nes nereikia nieko kelt/stumt/laikyt ir t.t.
Nesvarumo jausmas, kurį patiria žmogus, padeda kūnu prisiminti, kaip jaučiasi lengvumas.

3. Atsiskyrimas. Sensorinė deprivacija - juslinės informacijos ribojimas, kai sumažinamas aplinkos dirgiklių kiekis. Užsistresavę žmonės, dažnai išreiškia norą "atsijungti", ir nors pilnai atsijungęs žmogus - miręs žmogus, tikrasis noras "atsijungti" tereiškia norą bent trumpam pabėgti ir pailsėti nuo savo kasdienybėje gaunamų dirgiklių chaoso.
Kapsulė slopina išorės garsus, iki 33°C pašildytas vanduo beveik nejaučiamas, nes ir odos paviršiaus temperatūra panaši, "nei šilta, nei šalta", besvorio kūno pojūtis.

4. Galinga kūno psichoterapinė priemonė. Dažnu atveju, kapsulei nuslopinus "išorinį triukšmą", žmogus išgirsta savo "vidinį triukšmą". Nerimastingos mintys ir vidinis chaosas kartais pasirodo esantys tokie stiprūs, kad kapsulėje, užuot valandą mėgavęsis ramybe ir nesvarumu, žmogus išbūna vos keliolika minučių. Paaiškėja, kad ramybė ir atsipalaidavimas jam yra baisūs dalykai - "baisu nieko neveikti"!
Kryptingai kartojant terapines sesijas, su profesionalo pagalba, žmogus išmoksta nusiraminti ir atsipalaiduoti.

Džiaugiuosi galėdamas, pokalbio, masažo, kūno terapijos ir plūduriavimo pagalba, padėti žmogui pagaliau prisijaukinti vidinę ramybę!

Jūsų Mauris

P.S. Nuotraukoje, vienos klientės refleksija, po 100min trukusio plūduriavimo (pirmasis plūduriavimas tetruko nepilnas 15min) 😃

#kunasnemeluoja
#mauriora
#plūduriavimas
#flow
... DaugiauMažiau

Gal jums buvo toks momentas, kai paragavę patiekalo pagalvojot truputėlis druskos nepamaišytų...?
O kartais, taip ir lieka neaišku, kas su tuo  patiekalu negerai, atrodo viskas pagal receptūrą, ale iki pilnos laimės vis tiek kažko trūksta.

Per dešimtį metų, klausantis klientų gyvenimo istorijų, vis labiau stiprėjo jausmas, kad netaip labai, vieni nuo kitų, mes ir skiriamės, kad dažnas mūsų esam patyrę panašių gyvenimo istorijų, iš pirmo žvilgsnio net tokių pat, viens prie vieno. Tada natūraliai, pradeda rodytis, kad maršrutas aiškus - viens du ir įveiksim tą labirintą... ne pirmas atvejis... deja, kiekvieno labirintas būna savaip susiraizgęs ir jokios stebuklingos du kartus į kairę, paskui į dešinę ir tada tiesiai, link išėjimo navigacijos programėlės nėra.

Na ir kas, kad nėra! Jei nėra, tai gal galima pabandyti sukurti tokią?
 
Taip, kažkada, užuot konsultavus klientus labiau tradiciškai- žinote, dideli patogūs foteliai, ar net kušetė (klientui prigulti) ir ilgos valandos pokalbių apie užkniksantį pasaulį, surizikavau terapijai pasitelkti masažą. Kam ta rizika, paklausit? O gi visi pokyčiai (ir teigiami ir neigiami) vyksta fizinėje realybėje. Bandymai terapinti visokius man atrodo, kad jam atrodo, jog man atrodo..., panašūs į bandymus nuspalvinti miražą. 
Kol mūsų protai klaidžioja po praeities ar ateities labirintus,  mūsų kūnai visada yra čia ir dabar. Per savo kūnus mes patiriame pasaulį. 
Per savo santykį (su pasauliu) mes suvokiame save. 
Nutikus nemalonumams mums skauda, skausmas niekam nepatinka, madingiausi būdai išvengti skausmo - nusijautrinti, nusiskausminti, užsidaryti, nekreipti dėmesio, atsijungti.., o tada jau valandų valandomis galima kalbėtis kas būtų, jeigu būtų.

Vadinasi, turiu padėti žmonėms susigrąžinti savijautą! 

Būtent ši mintis tapo mano kuriamos terapinės metodikos ašimi. Ir nors, tiek laiko derinti patiekalo ingredientai  padėjo sukurti paveikų būdą - prisilietimas (masažas), padeda pašalinti kalnus blokų, tačiau nenustojau ieškoti naujų ingredientų, kurie terapiją padarytų dar skanesne ir paveikesne.

Kad žiupsnelis druskos mano terapijai nepamaišytų, supratau prieš kokius 5 metus.
Tada prasidėjo druskos ir galimybių (kur, kaip, kada, už kiek) jos įsigyti paieškos. 

Šią vasarą, druskinė galiausiai buvo pastatyta ir užpildyta žiupsneliu(300kg) magnio druskos😃

O dabar rimtai:

Pateiksiu keletą faktų, kodėl tai veikia, nežiūrint ar žmogus tuo tiki ar ne🙂:

1. Magnio resursų pasipildymas per odą.
Jei jaučiate nuolatinį nuovargį, dirglumą, raumenų spazmus, dažnai sergate galvos skausmais, jums gali trūkti magnio. Taip pat magnio trūkumas gali pasireikšti miego sutrikimais, nerimu, depresija ir širdies ritmo sutrikimais. 

Taigi, kaip magnis padeda sumažinti stresą?
 * Ramina nervų sistemą: magnis padeda reguliuoti nervų impulsus, todėl jaučiamės ramesni ir mažiau dirglūs.
 * Mažina streso hormonų išsiskyrimą: magnis padeda sumažinti adrenalino ir kortizolio – pagrindinių streso hormonų – išsiskyrimą.
 * Gerina miegą: pakankamas magnio kiekis organizme padeda geriau išsimiegoti, o kokybiškas miegas yra būtinas norint atsigauti po streso.
* Apsaugo nuo raumenų įtampos: Magnis padeda atpalaiduoti raumenis, todėl mažiau jaučiame įtampą ir skausmą.

2. Plūduriavimas. Visi kūno raumenys dalyvaujantys kasdieniame judėjime turi galimybę atsipalaiduot, nes nereikia nieko kelt/stumt/laikyt ir t.t. 
Nesvarumo jausmas, kurį patiria žmogus, padeda kūnu prisiminti, kaip jaučiasi lengvumas. 

3. Atsiskyrimas. Sensorinė deprivacija - juslinės informacijos ribojimas, kai sumažinamas aplinkos dirgiklių kiekis. Užsistresavę žmonės, dažnai išreiškia norą atsijungti, ir nors pilnai atsijungęs žmogus - miręs žmogus, tikrasis noras atsijungti tereiškia norą bent trumpam pabėgti ir pailsėti nuo savo kasdienybėje gaunamų dirgiklių chaoso. 
Kapsulė slopina išorės garsus, iki 33°C pašildytas vanduo beveik nejaučiamas, nes ir odos paviršiaus temperatūra panaši, nei šilta, nei šalta, besvorio kūno pojūtis.

4. Galinga  kūno psichoterapinė priemonė. Dažnu atveju, kapsulei nuslopinus išorinį triukšmą, žmogus išgirsta savo vidinį triukšmą. Nerimastingos mintys ir vidinis chaosas kartais pasirodo esantys tokie stiprūs, kad kapsulėje, užuot valandą mėgavęsis ramybe ir nesvarumu, žmogus išbūna vos keliolika minučių. Paaiškėja, kad ramybė ir atsipalaidavimas jam yra baisūs dalykai - baisu nieko neveikti! 
Kryptingai kartojant terapines sesijas, su profesionalo pagalba, žmogus išmoksta nusiraminti ir atsipalaiduoti.

Džiaugiuosi galėdamas, pokalbio, masažo, kūno terapijos ir plūduriavimo pagalba, padėti žmogui pagaliau prisijaukinti vidinę ramybę!

Jūsų Mauris

P.S. Nuotraukoje, vienos klientės refleksija, po 100min trukusio plūduriavimo (pirmasis plūduriavimas tetruko nepilnas 15min) 😃

#kunasnemeluoja
#mauriora
#plūduriavimas
#flow
5 months ago

...
- Vos pasirodžius ašaroms, per porą minučių jas užgniaužei, ir ne tik jas, visą save suvaldei/sutvarkei. Tarsi rožės žiedą, būtum sugniaužusi šarvuota pirštine apmautoj saujoj... ką ten taip saugai (ar slepi)?
- aš nebežinau nei ko aš noriu, nei kas aš esu. Viskas griūna, aš nebežinau ką daryt...  žinai, aš jau nieko nebenoriu daryt, tik viską mest...
- O gal iš to "visko" galėtum išsirinkti kažkokį vieną dalykėlį, mažiausiai reikalingą, ir jį galėtum mesti?
...

Savaitgalį, virš Lietuvos, kaip tik buvo praūžusios audros. Išvartė, išlaužė medžius, paliko šimtus namų be elektros ir t.t.

Praūžusi audra, "praūžusi" sesija, paskatino visą patyrimą sudėliot į suvokimų bibliotekos lentynas.
Ačiū medžiams (ir audrai) už atsakymą!

Taigi
Daliai medžių vėtra tik apdrąskė lapus ir nulaužė vieną kitą šakelę. Medžiai išliko kokiais buvo, gal tik labiau išsivalę nuo "atliekamų" šakelių.
Kitiems gi, šokis su vėtra kainavo daugiau: nulaužtos itin stambios šakos, medžiai prarado trečdalį ar daugiau savo lajos.
Tretieji, tiesiog lūžo per pus ar išvirto...

Kuo tie medžiai buvo skirtingi?

Pirmiesiems, pavyko išlaikyti tinkamas proporcijas tarp "vidaus" ir "išorės", t.y. jie turi pakankamai tvirtas šaknis ir kamieną, gebančius išlaikyti medžio lają audroje.
Tretiečiųjų neproporcingai didelė ir vešli laja, iki vėtros kūrusi "stipraus medžio" įvaizdį, ir nusilpęs, pažeistas ar nepakankamai tvirtas šaknynas. Kas dėl pažaidos variantų, kaip ir viskas aišku, kur kas įdomesnis nepakankamo tvirtumo variantas. Jei vieta,  kurioje toks medis auga, derlinga, tai dideliai lajai užauginti užtenka gerokai mažesnio šaknyno. (Kažkaip pagalvojau apie šiltnamio pomidorus, net parištus prie kuoliukų, kitaip nuluš)  Ribotų išteklių atveju medžiui tenka pirmiau ir daugiau "investuoti" į šaknis.
O vat tiems "dalinai nukentėjusiems" medžiams, vėtroje teko rinktis: trūks plyš laikytis, viliantis, kad šaknys ir kamienas atlaikys ar aukoti vėtrai dalį savo, tegu ir dešimtmečius, augintos išorės, taip apsaugant kamieną ir šaknis.

Tęsinys komentaruose
... DaugiauMažiau

...
- Vos pasirodžius ašaroms, per porą minučių jas užgniaužei, ir ne tik jas, visą save suvaldei/sutvarkei. Tarsi rožės žiedą, būtum sugniaužusi šarvuota pirštine apmautoj saujoj... ką ten taip saugai (ar slepi)?
- aš nebežinau nei ko aš noriu, nei kas aš esu. Viskas griūna, aš nebežinau ką daryt...  žinai, aš jau nieko nebenoriu daryt, tik viską mest...
- O gal iš to visko galėtum išsirinkti kažkokį vieną dalykėlį, mažiausiai reikalingą, ir jį galėtum mesti?
... 

Savaitgalį, virš Lietuvos, kaip tik buvo praūžusios audros. Išvartė, išlaužė medžius, paliko šimtus namų be elektros ir t.t. 

Praūžusi audra, praūžusi sesija, paskatino visą patyrimą sudėliot į suvokimų bibliotekos lentynas. 
Ačiū medžiams (ir audrai) už atsakymą! 

Taigi
Daliai medžių vėtra tik apdrąskė lapus ir nulaužė vieną kitą šakelę. Medžiai išliko kokiais buvo, gal tik labiau išsivalę nuo atliekamų šakelių.
Kitiems gi, šokis su vėtra kainavo daugiau: nulaužtos itin stambios šakos, medžiai prarado trečdalį ar daugiau savo lajos.
Tretieji, tiesiog lūžo per pus ar išvirto... 

Kuo tie medžiai buvo skirtingi? 

Pirmiesiems, pavyko išlaikyti tinkamas proporcijas tarp vidaus ir išorės, t.y. jie turi pakankamai tvirtas šaknis ir kamieną, gebančius išlaikyti medžio lają audroje.
Tretiečiųjų neproporcingai didelė ir vešli laja, iki vėtros kūrusi stipraus medžio įvaizdį, ir nusilpęs, pažeistas ar nepakankamai tvirtas šaknynas. Kas dėl pažaidos variantų, kaip ir viskas aišku, kur kas įdomesnis nepakankamo tvirtumo variantas. Jei vieta,  kurioje toks medis auga, derlinga, tai dideliai lajai užauginti užtenka gerokai mažesnio šaknyno. (Kažkaip pagalvojau apie šiltnamio pomidorus, net parištus prie kuoliukų, kitaip nuluš)  Ribotų išteklių atveju medžiui tenka pirmiau ir daugiau investuoti į šaknis. 
O vat tiems dalinai nukentėjusiems medžiams, vėtroje teko rinktis: trūks plyš laikytis, viliantis, kad šaknys ir kamienas atlaikys ar aukoti vėtrai dalį savo, tegu ir dešimtmečius, augintos išorės, taip apsaugant kamieną ir šaknis. 

Tęsinys komentaruose
5 months ago

...
- Vos pasirodžius ašaroms, per porą minučių jas užgniaužei, ir ne tik jas, visą save suvaldei/sutvarkei. Tarsi rožės žiedą, būtum sugniaužusi šarvuota pirštine apmautoj saujoj... ką ten taip saugai (ar slepi)?
- aš nebežinau nei ko aš noriu, nei kas aš esu. Viskas griūna, aš nebežinau ką daryt... žinai, aš jau nieko nebenoriu daryt, tik viską mest...
- O gal iš to "visko" galėtum išsirinkti kažkokį vieną dalykėlį, mažiausiai reikalingą, ir jį galėtum mesti?
...

Savaitgalį, virš Lietuvos, kaip tik buvo praūžusios audros. Išvartė, išlaužė medžius, paliko šimtus namų be elektros ir t.t.

Praūžusi audra, "praūžusi" sesija, paskatino visą patyrimą sudėliot į suvokimų bibliotekos lentynas.
Ačiū medžiams (ir audrai) už atsakymą!

Taigi
Daliai medžių vėtra tik apdrąskė lapus ir nulaužė vieną kitą šakelę. Medžiai išliko kokiais buvo, gal tik labiau išsivalę nuo "atliekamų" šakelių.
Kitiems gi, šokis su vėtra kainavo daugiau: nulaužtos itin stambios šakos, medžiai prarado trečdalį ar daugiau savo lajos.
Tretieji, tiesiog lūžo per pus ar išvirto...

Kuo tie medžiai buvo skirtingi?

Pirmiesiems, pavyko išlaikyti tinkamas proporcijas tarp "vidaus" ir "išorės", t.y. jie turi pakankamai tvirtas šaknis ir kamieną, gebančius išlaikyti medžio lają audroje.
Tretiečiųjų neproporcingai didelė ir vešli laja, iki vėtros kūrusi "stipraus medžio" įvaizdį, ir nusilpęs, pažeistas ar nepakankamai tvirtas šaknynas. Kas dėl pažaidos variantų, kaip ir viskas aišku, kur kas įdomesnis nepakankamo tvirtumo variantas. Jei vieta, kurioje toks medis auga, derlinga, tai dideliai lajai užauginti užtenka gerokai mažesnio šaknyno. (Kažkaip pagalvojau apie šiltnamio pomidorus, net parištus prie kuoliukų, kitaip nuluš) Ribotų išteklių atveju medžiui tenka pirmiau ir daugiau "investuoti" į šaknis.
O vat tiems "dalinai nukentėjusiems" medžiams, vėtroje teko rinktis: trūks plyš laikytis, viliantis, kad šaknys ir kamienas atlaikys ar aukoti vėtrai dalį savo, tegu ir dešimtmečius, augintos išorės, taip apsaugant kamieną ir šaknis.

Ar tik nebus taip, kad ir mes žmonės, kartais iš paskutiniųjų laikomės įsikibę išorinių dalykų, lajos, fasado, kuriais stengiamės sužavėti kitus, nepelnytai pamiršdami šaknis, kamieną - resursą ir ašį. Netikėtai (čia visada taip) atūžusios gyvenimo audros, patikrina, kaip tvirtai stovim ant kojų, pasiima ką turim perteklinio, jei atiduodam ir lūžtam jeigu ne.

Audros tam, kad primintų:
Pirmiau šaknimis į žemę ir tik tada šakomis į dangų!

Nulūžusios šakos vietoje, šaknys užaugins naujas šakas.

Pabaigai. O kas jungia šaknis ir šakas?
Kamienas, sakysit.
Jis - TIKĖJIMAS!
Juo vyksta TEKĖJIMAS.

Visada, Jūsų,
Mauris

P.S. Pajudinkit, pasirąžykit, pajuskit savo pėdas, kelius, klubus, pilvą, krūtinę. Įkvėpkit giliai, kiek galit. Atsiduskit paleisdami kas nereikalinga.
Išsitieskit!
Na kaip? Paaugot?🙂

#kunasnemeluoja
#žmonėsirmedžiai
#mauriora
... DaugiauMažiau

...
- Vos pasirodžius ašaroms, per porą minučių jas užgniaužei, ir ne tik jas, visą save suvaldei/sutvarkei. Tarsi rožės žiedą, būtum sugniaužusi šarvuota pirštine apmautoj saujoj... ką ten taip saugai (ar slepi)?
- aš nebežinau nei ko aš noriu, nei kas aš esu. Viskas griūna, aš nebežinau ką daryt...  žinai, aš jau nieko nebenoriu daryt, tik viską mest...
- O gal iš to visko galėtum išsirinkti kažkokį vieną dalykėlį, mažiausiai reikalingą, ir jį galėtum mesti?
... 

Savaitgalį, virš Lietuvos, kaip tik buvo praūžusios audros. Išvartė, išlaužė medžius, paliko šimtus namų be elektros ir t.t. 

Praūžusi audra, praūžusi sesija, paskatino visą patyrimą sudėliot į suvokimų bibliotekos lentynas. 
Ačiū medžiams (ir audrai) už atsakymą! 

Taigi
Daliai medžių vėtra tik apdrąskė lapus ir nulaužė vieną kitą šakelę. Medžiai išliko kokiais buvo, gal tik labiau išsivalę nuo atliekamų šakelių.
Kitiems gi, šokis su vėtra kainavo daugiau: nulaužtos itin stambios šakos, medžiai prarado trečdalį ar daugiau savo lajos.
Tretieji, tiesiog lūžo per pus ar išvirto... 

Kuo tie medžiai buvo skirtingi? 

Pirmiesiems, pavyko išlaikyti tinkamas proporcijas tarp vidaus ir išorės, t.y. jie turi pakankamai tvirtas šaknis ir kamieną, gebančius išlaikyti medžio lają audroje.
Tretiečiųjų neproporcingai didelė ir vešli laja, iki vėtros kūrusi stipraus medžio įvaizdį, ir nusilpęs, pažeistas ar nepakankamai tvirtas šaknynas. Kas dėl pažaidos variantų, kaip ir viskas aišku, kur kas įdomesnis nepakankamo tvirtumo variantas. Jei vieta,  kurioje toks medis auga, derlinga, tai dideliai lajai užauginti užtenka gerokai mažesnio šaknyno. (Kažkaip pagalvojau apie šiltnamio pomidorus, net parištus prie kuoliukų, kitaip nuluš)  Ribotų išteklių atveju medžiui tenka pirmiau ir daugiau investuoti į šaknis. 
O vat tiems dalinai nukentėjusiems medžiams, vėtroje teko rinktis: trūks plyš laikytis, viliantis, kad šaknys ir kamienas atlaikys ar aukoti vėtrai dalį savo, tegu ir dešimtmečius, augintos išorės, taip apsaugant kamieną ir šaknis. 

Ar tik nebus taip, kad ir mes žmonės, kartais iš paskutiniųjų laikomės įsikibę išorinių dalykų, lajos, fasado, kuriais stengiamės sužavėti kitus, nepelnytai pamiršdami šaknis, kamieną - resursą ir ašį. Netikėtai (čia visada taip) atūžusios gyvenimo audros, patikrina, kaip tvirtai stovim ant kojų, pasiima ką turim perteklinio, jei atiduodam ir lūžtam jeigu ne. 

Audros tam, kad primintų:
Pirmiau šaknimis į žemę ir tik tada šakomis į dangų! 

Nulūžusios šakos vietoje, šaknys užaugins naujas šakas.

Pabaigai. O kas jungia šaknis ir šakas?
Kamienas, sakysit. 
Jis - TIKĖJIMAS! 
Juo vyksta TEKĖJIMAS.

Visada, Jūsų, 
Mauris 

P.S. Pajudinkit, pasirąžykit, pajuskit savo pėdas, kelius, klubus, pilvą, krūtinę. Įkvėpkit giliai, kiek galit. Atsiduskit paleisdami kas nereikalinga.
Išsitieskit! 
Na kaip? Paaugot?🙂 

#kunasnemeluoja
#žmonėsirmedžiai
#mauriora
9 months ago

Prieš pat Velykas apsilankė pora.
Daugiau nei 25 metai kartu, būrys vaikučių, nesuskaičiuojama galybė kartu išgyventų istorijų ir iš šimtų pasirinkimų, kaip praleisti porą savo gyvenimo valandų, jie pasirinko ateiti į konsultaciją.
Kodėl?
Nes... skauda!

Jai, nes jaučiasi nesuprasta ir vieniša...
Jam, nes ką bedarytų - netinka...

Blizgančios nuo besikaupiančių ašarų akys, stringantys nuo susikaupusios įtampos kūnai.

Kuo baigėsi istorija? Nesibaigė! Baigėsi tik skyrius, o naujajį - rašyti pradėjo ABU😉

#kūnasnemeluoja
#porųterapija
#mauriora
... DaugiauMažiau

Prieš pat Velykas apsilankė pora. 
Daugiau nei 25 metai kartu, būrys vaikučių, nesuskaičiuojama galybė kartu išgyventų istorijų ir iš šimtų pasirinkimų, kaip praleisti porą savo gyvenimo valandų, jie pasirinko ateiti į konsultaciją.
Kodėl? 
Nes... skauda! 

Jai, nes jaučiasi nesuprasta ir vieniša...
Jam, nes ką bedarytų - netinka... 

Blizgančios nuo besikaupiančių ašarų akys, stringantys nuo susikaupusios įtampos kūnai. 

Kuo baigėsi istorija? Nesibaigė! Baigėsi tik skyrius, o naujajį - rašyti pradėjo ABU😉 

#kūnasnemeluoja
#porųterapija 
#mauriora
Daugiau

Kūnas Nemeluoja © 2025. Visos Teisės Saugomos. Sukurta subconit.lt 

Dovanų kuponas

Subscribe for the updates!